+420 777 640 008 bududelat@podlahasvepomoci.cz

Porovnání vinylových podlah: Lepené vs. plovoucí

Vinylové podlahy jsou v dnešní době stále populárnější volbou pro domácnosti i komerční prostory díky jejich odolnosti, snadné údržbě a široké škále designů. Mezi dvěma hlavními typy vinylových podlah -celoplošně  lepenými a rigidními v kliku ( plovoucí pokládka) – existuje několik rozdílů, které je důležité zvážit při výběru vhodného typu pro vaše potřeby.

Vinylové podlahy lepené ( označujeme je jako LVT) jsou instalovány přilepením jednotlivých lamel  přímo na připravený podklad (doporučujeme samonivelační stěrku vyšší kvality) pomocí speciálního lepidla určeného pro LVT. Tento způsob instalace poskytuje pevný a stabilní povrch, který je odolný proti vodě a vlhkosti.

Mezi hlavní výhody patří:
– Stabilita. Díky přímému lepení na podklad poskytují lepené vinylové podlahy pevný a stabilní povrch, který je odolný proti pohybům. Většina současných materiálů má také na povrchu PUR lak, který usnadňuje údržbu. Je však důležité dodržovat doporučené údržbové prostředky .
– Odolnost proti vodě. Lepené vinylové podlahy jsou vhodné pro místnosti s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně, protože voda nemá šanci proniknout skrz spoje. ( To neplatí o sprchových koutech, pro které LVT určená není!)
– Snadná údržba. Díky hladkému povrchu s ochrannou vrstvou PUR laku  jsou lepené vinylové podlahy snadné na údržbu a čistotu.

Vinylové podlahy rigidní v kliku neboli podlahy plovoucí:

Vinylové podlahy rigidní v kliku jsou instalovány pomocí systému klikových spojů na plovoucí způsob, který umožňuje jednotlivé panely zacvaknout do sebe bez použití lepidla.

Tento typ instalace má své vlastní výhody:

– Snadná instalace. Díky klikovému systému je instalace rigidních vinylových podlah rychlá a jednoduchá, což umožňuje snížit náklady na pracovní sílu.
– Flexibilita. Plovoucí podlahy lze snadno demontovat a znovu instalovat, což je užitečné v případě potřeby výměny nebo přemístění.
– Různorodost designů. Rigidní vinylové podlahy jsou k dispozici v široké škále designů a vzorů, což umožňuje výběr podlahy, která odpovídá vašemu vkusu a stylu vašeho domova.

-I Rigidní podlaha je u většiny výrobců na povrchu chráněna PUR lakem, což usnadňuje údržbu.

Nevýhody Klik systému jsou především: 

– Nutnost dodržení dilatací po obvodu stěn i jednotlivých místností, když výrobce umožňuje pokládku větších ploch nesmí být podlaha lokálně zatížena např. kuchyňskou linkou nebo knihovnou. Tento vestavěný nábytek je třeba od ostatní plochy vždy oddilatovat!

– Vždy je nutné dodržovat pokyny, jak postupovat při pokládce a následném užívání i údržbě podlahy uvedených od výrobce. Předejdete tak možným komplikacím se správnou funkčností podlahy a platností záruky na podlahu.

Při rozhodování mezi vinylovými podlahami lepenými a rigidními v kliku je důležité zvážit vaše konkrétní potřeby, preference a prostorové podmínky. Obě varianty nabízejí výhody a nevýhody, ať už jde o stabilitu, odolnost proti vodě nebo snadnost instalace. Vybrat správný typ podlahy je klíčovým krokem k dosažení dlouhodobé spokojenosti s vaším interiérem.

A pokud si nevíte rady, rádi Vám s výběrem poradíme.

Vaše Podlaha svépomocí 😊

Ostatní články

Společně doběhneme do cíle.

Bez nervů a útrap.

+420 777 640 008 bududelat@podlahasvepomoci.cz

Vyplňte formulář a my vás budeme kontakovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů dle platných nařízení o GDPR.

Studio podlah T-PARKET s.r.o.
Drozdovice 81 a, Prostějov 796 01
IČO : 27727432
Kontaktní osoba: Trunečka Radek
Mobil: 777640 008
E-mail: trunecka@t-parket.cz

© 2023 Polahasvepomoci.cz

Dekujeme naši mateřské společnosti T-PARKET s.r.o. za kredit a know how.